FITOTERAPIA
BEZPŁATNE WYKŁADY DLA SŁUCHACZY UTW

Sanatorium edukuje seniorów. Bezpłatne wykłady dla UTW.

 

Sukcesem zakończył się kolejny projekt edukacyjny skierowany do słuchaczy śląskich,  małopolskich i opolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Z propozycji bezpłatnych wykładów w roku akademickim 2018/2019  skorzystało 20 UTW, w których uczestniczyło blisko 2000 Seniorów.

Już po raz kolejny, Sanatorium Ustroń we współpracy z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, przeprowadziło cykl wykładów dla seniorów skupionych w organizacjach senioralnych z południowej Polski. Tematem wykładów była szeroko pojęta fitoterapia. Słuchacze poznawali zalety ziołolecznictwa i uczyli się jak stosować zioła, aby skutecznie chronić swoje zdrowie. Otrzymali również pakiet materiałów i informacji dotyczących fitoterapii. Spotkania pozwoliły też zapoznać się słuchaczom z aktualną ofertą pobytów sanatoryjnych w Ustroniu, w tym z ofertą pobytu  rehabilitacyjnego uzupełnionego właśnie o kurację ziołami. Na rok akademicki 2020/2021 kontynuowany będzie temat z roku 2019/2020:

Zioła poprawiające zdrowie w wieku senioralnym (wzmacnianie odporności i pracy serca, zapobieganie infekcjom, wspomaganie pamięci)

Zainteresowane organizacje zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 883386028

#bezpłatnewykłady #wykładyUTW #spotkaniazseniorami