UGUL

 

UGUL - Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego

Kabina UGUL do ćwiczeń i zawieszeń przeznaczona jest do stosowania w kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo - ciężarkowego. UGUL służy do leczenia schorzeń narządów ruchu za pomocą ćwiczeń ruchowych i usprawniania leczniczego. Ćwiczenia ruchowe czynne wykonuje się w podwieszaniu osiowym stosując odciążenie ciężarkiem za pomocą dodatkowego zestawu: linek, bloczków, mankietów.

Cele zabiegu jest zapobieganie powstawaniu przykurczów, leczenie istniejących deformacji, przeciwdziałanie zanikom mięśniowym, zwiększenie możliwości siłowych oraz ruchomości stawów, odciążanie powierzchni stawowej kręgów szyjnych.

 

Wskazania:
Zaniki i znaczne osłabienia siły mięśniowej, niepełny zrost kostny, zmiany zwyrodnieniowe stawów, stany po unieruchomieniu, zespoły bólowe w obrębie aparatu ruchu, ograniczenia ruchomości w stawach.

 

Przeciwwskazania:
Czynne procesy zapalne w stawach,  rany skóry, mięśni i tkanek miękkich, stany zapalne żył, ogólny ciężki stan pacjenta, stany wymagające unieruchomienia: złamania, zwichnięcia.